Balustrady i balkony

Balustrady stanowią główny element ozdobny budynku na zewnątrz. Ważne jest by były dopasowane do stylu wykończenia domu.

Mając doświadczenie w wykończeniu wnętrz oraz dzięki współpracy z projektantami nasza firma jest w stanie sprostać Państwa oczekiwaniom, co do wykonania balkonów oraz tarasów.

W galerii mogą Państwo obejrzeć część naszych realizacji, jednak z przyjemnością wykonamy Państwa indywidualny projekt i wzór.

 
Wykonujemy balustrady oparte na konstrukcji stalowej oraz drewnianej, w zależności od potrzeb. Opracowaliśmy własny system montażu, dzięki czemu jesteśmy
w stanie wykonać balustradę nawet na tzw. trudnych podłożach, a także na drewnianych tarasach.

Do produkcji balustrad wykorzystujemy tarcicę sosnową, dębową, olchową oraz egzotyczną. Drewno stosowane przez nas dostarczane jest przez tartaki, którymi współpracujemy od kilkunastu lat i które posiadają certyfikaty ISO oraz FSC, co gwarantuje najwyższą jakość naszych balustrad.

Przykłady naszych realizacji można zobaczyć w galerii balustrad

   

 

Balkon jako element architektoniczny, jest ściśle związany z konstrukcją budynku i powinien być uwzględniony w projekcie. Jego koncepcja powinna zostać rozpatrzona zarówno pod względem konstrukcyjnym i estetycznym. Wielkość oraz kształt balkonu kształtują wygląd i kompozycję elewacji.

Zasadnicze elementy balkonu drewnianego to:
 

  1. Konstrukcja nośna  - przedłużone belki stropowe lub drewniane żebra, belka podtrzymująca oraz zastrzały i belki wspornikowe;
  2. Podłoga - spoczywająca na belkach wspornikowych;
  3. Balustrada – element zabezpieczający pełniący także funkcje dekoracyjne.

  

 

  

Balkon z drewna nie wymaga ocieplenia, co wynika z niskiego współczynnika przenikalności cieplnej drewna. Dzięki temu, nawet w miejscach przejść belek stropowych przez zewnętrzną przegrodę, przenikanie ciepła jest znacząco ograniczone.

 

Niezmiernie istotne jest zabezpieczenie belek przed wpływem wody obróbkami blacharskimi.

 

Przykłady naszych realizacji można zobaczyć w galerii balkonów.

 

 

 

 
Dodaj link do:www.facebook.com